English

Tentoonstelling 'Ich bin Trots'

Tentoonstelling van 10 Limburgse kunstenaars in het Haagse Pulchri

Tentoonstelling 'Ich Bin Trots'.

Opening zaterdag 30 juni 16.00 uur (tot 18.30)

Van zaterdag 30 juni tot en met zondag 22 juli wordt in Pulchri Studio Hardenbergzaal Den Haag een tentoonstelling gehouden met Limburgse kunstenaars. De aanleiding is de overzichtstentoonstelling Hedendaagsche Limburgsche Kunst in het Gemeente Museum Den Haag in 2012 precies 75 jaar geleden. Limburg kent een traditie van goede kunstenaars. We laten in Pulchri een overzicht zien van de meest toonaangevende kunstenaars uit Limburg.

Thema van de tentoonstelling 'Ich Bin Trots'.

De titel heeft een meervoudige lading. 'Ich bin trots' is in Limburg een uitdrukking die indirect gebruikt wordt om aan te geven 'ik hou van je'. Een duidelijk cultuurverschil met bijvoorbeeld Amsterdammers die al snel iemand  'schatje' noemen. Trots slaat natuurlijk ook op chauvinisme; iets wat Limburgers ook niet vreemd is. En ten slotte is de titel de zoveelste kopie van een bekende uitspraak. 

De tentoonstelling laat globaal drie tijdsbeelden en generaties zien:

* Charles Eyck

* Lei Molin, Bert Schmitz en Hans Giesen

* Ted Noten, Marcel van Hoef, Yvonne Schroeten, Jacquem, Lilith en Pieter Lemmens

De tentoonstelling is een samenwerking tussen Galerie Mia Joosten en ARTIK Projecten en is mede mogelijk gemaakt door Huis Voor De Kunsten Limburg en provincie Limburg.  

Open: Dinsdag t/m zondag van 11:00 tot 17:00 uur, maandag gesloten

Indien u aanwezig wilt zijn op de opening, graag een bericht naar axel@artidenhaag.nl

Tentoonstelling 'Ich bin Trots'
Delen met uw sociale netwerk: